«Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Жамбыл ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
 КГУ «Общеобразовательная школа села Жамбыл отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области»

Біз әлеуметтік желілердеміз

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Әскери роботты техникасының негіздері.

 

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Әскери роботты техникалардың негіздері 7-бөлім

Мектебі: Жамбыл ауылының ЖББ ОМ КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Смаилов Мирас Серикович

Сынып:10-11                            

Қатысқандар: 

Қатыспаған-дар:

Сабақтың тақырыбы

Әскери роботты техникасының негіздері. Робот туралы жалпы мәлімет

Осы сабақта қол  жеткізілетін  оқу

мақсаттары (оқу  бағдарламасына сілтеме)

Әскери робот техникасы және роботтарды әскери істе қолданудың негізгі бағыттары туралы түсінік беру, роботтарды әскери мақсатта қолданудың тиімділігін анықтау

Сабақтың  мақсаттары

 

Әскери робот техникасы және роботтарды әскери істе қолданудың негізгі бағыттары туралы түсінеді, роботтарды әскери мақсатта қолданудың тиімділігін анықтайды;

Бағалау  критерийі

Әскери робот техникасы  туралы біледі;

Қолдануына қарай роботтарды жіктей алады

Тілдік  мақсаттар

 

 

Ғылыми  тілде сөйлеуге дағдылану. Тыңдалым,айтылым, жазылым, оқылым дағдыларын жетілдіру.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Әскери роботтық техника т.б

Құндылықтарға  баулу

 «Мәңгілік ел» идеясының құндылықтарын негізге ала отырып,Ұлттық демократиялық-патриоттық ұстанымдарын  бойына сіңіру.

Пәнаралық байланыс

Информатика

Алдыңғы  оқу

Алдыңғы тақырыптармен байланыстыру

Сабақтың  барысы

Сабақтың  жоспарланған  кезеңдері

Сабақтағы  жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

 

 

Сабақтың басы           5мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

20 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы 5мин

 

 

 

 

 

Рефлекция.

Ұйымдастыру кезеңі                                                                    Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру.                                                                                    Сыныптың назарын сабаққа аудару, жағымды психологиялық орта қалыптастыру.

Топқа біріктіру: «Мозайка» әдісі (Арго,Обзор,Сапсан роботтары суреттерін құрастыру)

Бейнеролик «.Визуалды» әдіс

Бейнероликке байланысты сұрақтар беріледі.

«Серпілген сауал»

1.Робот техникасы деген не?

2.Роботтар қандай негізгі жүйелерден тұрады?

3.Роботтарды ерекшелейтін белгілерін атаңдар.

Бағалау. Смайлик арқылы

 

Жаңа сабақ

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Әр топқа мәтін бөлініп беріледі. Мәтінмен жұмыс

1-топ: «Talon» ( роботы туралы мәлімет береді)

2-топ: «MARCbot» (  роботы туралы мәлімет береді)

3-топ: «MQ-9 Reaper» ( роботы туралы мәлімет береді)

Бағалау. Өзін-өзі бағалау (3-топ бір-бірін бағалайды)

 

1- тапсырма. Жеке жұмыс. Кестені толтыру.

                                 

  Роботтар  атауы

Қолданылуы

1

«Talon» қашықтан басқарылатын роботтандырылған кешені

 

2

«MARCbot» роботтандырылған әскери кешені

 

3

«MQ-9Reaper»

 

4

Жерүстілік барлаушы- робот

 

 

Бағалау. Ауызша бағалау (Керемет, Жарайсың т.б )

Бекіту сұрақтары:

1.Заманауи армияларда қандай роботтар қолданылады?

2.Қандай Қазақстанда жасалған роботтарды білесіңдер?

3.Әуеден суретке түсіру және жергілікті жерді бақылайтын роботты ата.

«İNSERT» немесе «түртіп алу» әдісі

 

«v»- білемін

«+» - білмеймін

«-» - мен үшін жаңа білім (ақпарат)

«?» – мені таң қалдырды

 

 

 

 

 

 

https://go2.imgsmail.ru/imgpreview?key=2aacbce1cb68bb1&mb=imgdb_preview_240

 

 

 

 

 

 

Интер. тақта

10-сынып

оқулығы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Плакат,маркер, постер, түрлі түсті қағаздар, кестелер.

Бағалау парақшасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз  қосымша  көмек  көрсетуді  қалай  жоспарлайсыз? Сіз  қабілеті  жоғары  оқушыларға  тапсырманы  күрделендіріуді  қалай  жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың  үйренгенін тексеруді  қалай  жоспарлайсыз?

Денсаулық  және  қауіпсіздік  техникасын  сақтау

 

Топтық, жұптық жұмыстар барысында ашық сұрақтар тастау арқылы жеке тапсырмалар орындайды.

 

Бағалау парақшасы бойынша

Өзін- өзі бағалау

Электр қауіпсіздігін сақтау.

 

Рефлексия

Сабақ оқу  мақсаттары  шынайы  ма?

Бүгін  оқушылар  не  білді?

Сыныптағы  ахуал  қандай  болды?

Мен  жоспарлаған  саралау  шаралары  тиімді  болды  ма?

Мен  берілген  уақыт  ішінде  үлгердім  бе?

Мен  өз  жоспарыма  қандай  түзетулер  енгіздім  және  неліктен?

 

Қорытынды  бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды   (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.Топтық жұмыста оқушылар әдісін қолдануда

2. Жұптық жұмыс жүргізуде

 Қандай екі нәрсе сабақты  жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Сабақ  барысында  мен  сынып  немесе  жекелеген  оқулар  туралы  менің  келесі  сабағымды  жетілдіруге  көмектесетін  не  білдім?

             

 

 

 

 

 

 

 

                                                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жаңартылған күні: 01.02.2022 09:30
Құрылған күні: 01.02.2022 09:30

Текст