Қабылтаева Ғ.А Жамбыл орта мектебі
Сынып |
2 |
|||
Пән |
Математика |
|||
Бөлімі: |
Салт дәстүр және фольклор |
|||
Тақырыбы: |
Теңге. Монета және қағаз ақша |
|||
Мақсаты : |
2.1.3.6 - 50 теңгелік, 100 теңгелік, 200 теңгелік монеталарды, 500 теңгелік купюраларды ажырату және түрліше төлем жасау |
|||
|
|
|||
Жоспарланған уақыты |
Оқытушының іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы
Слайд көрсету: |
Оқушылармен амандасу
Сабақтың тақырыбын хабарлау Сабақтың мақсатын хабарлаймын. Қазақтың ұлттық ойыны «бәйге» ойыны, сабақ жарыс түрінде өтеді. Берілген әр тапсырманы орындағанда оқушының есімі жазылған суретке стикер ілініп отырады.сол стикер арқылы бәйгеден озған шабандозды анықтаймыз. Арнайы сыйлық беріледі. Ұлттық теңге мен монеталар жайында айтып, көрсетіп өту.
|
Оқушылар қайталап айтады Оқушылардың арасының алшақтығы 1,5 метр |
Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады. монеталар тарату арқылы оқушылардың жауаптарын бағалау |
Оқулықтар суреттер Тақтаға балалардың есімі жазылған жылқылар ілінеді. |
Сабақтың ортасы |
Монеталарды ажыратуды және олармен әртүрлі амалдармен орындауды үйренемін. Балалар жұппен жұмыс жасайды. №1. Суреттегі қағаз ақшаға және монеталарға қара.
1000 теңгені 500 теңгені, 200 теңгені монеталарға қалай ұсақтауға болады?
№2 Сырым мен Әлия «Теңге ілу» ойынын көруге келді. Ойыншылар аттың үстінде шауып келе жатып жердегі теңгені іліп алуы тиіс. Монеталарды ата. Ауызша түрде атау.
№3. Есептерді шығар. Неше кері есеп құрастыруға болады. Әмиянда -100тг 50 тг- 4 монета бар ? болды ? Шешуі: 1). 50х4= 200тг 2). 200+100= 300тг Жауабы: барлығы 300тг
|
Дескриптор: 1000 теңгені 500 теңгені, 200 теңгені монеталарға қалай ұсақтаға болатынын дәлелдеп берді.
Дескритор: Әр балада неше монета барын есептеді. Сұрақтарға жауап берді.
|
|
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
Рефлексия (жеке,жұпта) Оқушыларға «Білім сандығы» кері байланыс тақтаға ілінеді. Оқушылар стикермен өздері белгілейді.
|
Оқушыларға «Білім сандығы» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері стикермен белгілейді. |
«Білім сандығы» Стикерлер тарату арқылы бағалау жүргізіледі |
Кері байланыс парағы. |
Үйге тапсырма беру |
№4. Тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр. |
№4, 47 бет |
|
|