Педагогтің аты-жөні: |
Құлмағамбетова П.О |
|
Күні: |
12\10\2022 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: 7 |
Қатыспағандар саны: 0 |
Сабақтың тақырыбы: |
10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту / Күзгі кеппешөп |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.2.5** ондықтан аттамай біртаңбалы сандарды ауызшақосу мен азайтуды орындау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қосу және азайтуды орындайсың. |
Сабақтың барысы:
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
Қызығушылықты ояту
|
Ынталандыру. Мұғалім өмірде дұрыс және жылдам санауға үйренудің маңыздылығы туралы әңгіме жүргізеді. |
|
|
Оқулық.
|
|||||||||||||||
|
Өзектендіру. Доппен Ауызша санау. «Кім жылдам» ойыны. Мұғалім ауызша санауға ойын ұйымдастырады. 8 + 1 2 + 4 4 + 4 6 + 2 1 + 5 2 + 8 5 + 3 3 + 6 2+3 |
Ауызша санайды. |
|
«Кім жылдам?» ойыны. |
|||||||||||||||
|
Мақсат қою (мәселелік жағдаят). Біз 10 көлеміндегі сандарды қосу мен азайтуды меңгере алғанымызды анықтайық. Оқулықтағы №1 тапсырма. Сырым мен Әлияға сурет бойынша мысалдар құруға көмектес. –Қызыл жапырақ нешеу? (3) –Сары жапырақ нешеу? (5) –Барлығы неше жапырақ? (8) –Оны анықтау үшін қандай амал қолданамыз? (Қосу.) –Қосуға кері амалды ата? (Азайту.) Енді өзара байланысты мысалдар жазуды ұсынады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Өзара байланысты мысалдар төрттігін құрастырады. 3 + 5 = 8 5 + 3 = 8 8 – 3 = 5 8 – 5 = 3 |
|
Оқулық, дәптер.
|
|||||||||||||||
Мағынаны тану
|
Өзіндік жұмыс. Оқулықтан 3-тапсырманы орындауды ұсынады. Сандардың құрамын есіне түсіруге берілген тапсырманы ауызша орындайды. Берілген сандардың біреуіне дәптеріне өзара байланысты 4 мысал жазады.
|
Тапсырманы өзбетімен орындайды және әркім өзінің мысалын жазады. 1+7=8 3+4=7 4+5=9 3+3=6 6+4=10 2+3=5 |
Оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне байланысты «Отшашу» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. |
Оқулық, дәптер.
|
|||||||||||||||
|
Қиындықтарды түзету. Мұғалім тапсырмалардың орындалуының дұрыстығын тексереді. – Кімде қиындықтар туындады? – Сендер қай жерде қателік жібердіңдер? – Жіберілген қателіктің себебі неде? – Өз жұмыстарында қателік болмағандар, өздеріңнің іс-әрекеттеріңнің мақсатын тұжырымдаңдар. (Қосымша тапсырмалар орындау.) – Қателік байқағандардың жұмысындағы ары қарайғы мақсаты қандай? (Қателіктерді түзету.) – Қателіктерді түзету алгоритмін қолданамыз. Қателікті түзету үшін оқулықтан 4-тапсырманы орындауды ұсынуға болады. Досыңмен ойна. Текшені лақтырып, мысалдар |
Қателікпен жұмыс жасайды.
Кестені толтырып, қосындының мәнін табады.
|
|
Оқулық, дәптер.
|
|||||||||||||||
|
Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс. Оқулықтағы №2 зерттеушілік тапсырманы ұсынуға болады. Есепте.
|
Оқушылар тізбектегі амалдарды орындап, нәтижесін есептейді. 1+3+5-6+3+4=10 10-8+6-4-4+9=9 |
Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады. |
Оқулық, дәптер.
|
|||||||||||||||
Рефлексия
|
Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтады. |
Кері байланыста оқушылар өзінің бүгінгі сабақтағы жетістігі мен кемшілігі туралы айтады. |
|
«Еркін микрофон» әдісі. |
«Жамбыл ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
Ашық сабақ
Математика
«10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту»
1 сынып
Өткізген: Құлмағамбетова Перизат Орынбайқызы